Приправи від ТМ ЦветАромат


Склад приправ та їх особливі властивості

Приправи, при приготуванні страв, створюють головну смакову ноту їжі, задаючи певний напрям їх використання в кулінарії. В той самий час, самі приправи складаються з ряду спецій, прянощів та ароматичних домішок. Тобто, складна пропорційна компоновка спецій створює високоякісні приправи, які визначають кінцевий смак окремої страви, а подекуди, цілий напрямок кулінарії. Визначаючись на сьогодні, можна впевнено стверджувати, що сучасна кулінарія неможлива без застосування комплексних приправ. Окремою особливістю приправ є те, що вони не мають визначеної форми, і на відміну від прянощів та ароматизаторів, що можуть використовуватись при приготуванні чи споживанні їжі в готовому вигляді, потребують приготування. Таким чином приправи водночас покращують смак основної страви та можуть існувати як окремий кулінарний виріб з власною рецептурою приготування.

Приготування приправ

Власне, приготування приправ в традиційній кулінарії здійснюється кухарями з широкого асортименту прянощів та спецій. Цей процес передбачає наявності різноманітних складових харчової сировини. Вони поділяються на три основні групи:

  • Ароматичні добавки
  • Прянощі
  • Спеції.

Всі вони разом чи окремо входять до складу багатокомпонентних приправ. Тому приготування приправ потребує певних кулінарних знань та витонченого дегустаторського смаку, вміння складати окремі смаки в композиції. Такий стан речей дає розуміння, чому приготування приправ слабко поширено, хоч самі приправи в готовому вигляді широко використовуються кухарями. Можливість придбати приправи в готовому вигляді звела до мінімуму їх готування в галузі громадського харчування та практично виключила в домашньому побуті. Окрім цього масове застосування найпопулярніших приправ – майонезу, гірчиці, томатної пасти, кетчупу, відсунуло в бік використання широкого асортименту інших приправ, що мають не менш багатий смак.

Склад і властивості приправ

Коли ми визначили місце приправ в кулінарії серед інших груп покращувачів смаку їжі, залишилось розповісти про їх склад і властивості. До приправ відноситься велика група як окремих харчових продуктів, так і їх поєднань. Виходячи з основного кулінарного призначення приправ – надати їжі вишуканий смак та створити певну консистенцію смаку навколо основного компонента страви, стає зрозумілим, що певні приправи більш придатні для надання їжі ароматно-смакової гами, а інші виконують роль середовищ, пов’язуючи інгредієнти страви між собою. Звичайно, існують деякі приправи, що поєднують ці властивості, але все ж з позиції приготування і споживання їх все одно поділяють на декілька типів. Найчисленніший тип приправ – соуси. Соус настільки самодостатня приправа в кулінарії, що самі по собі поділені в кулінарії на вісім типів. Основним типом соусів є так звані «французькі». Їх основу зазвичай складають яйця (білки або жовтки), борошно і вершкове масло. Як рідинний компонент використовують бульйон (м’ясний, рибний чи курячий), овочеві або фруктово-ягідні соки, молоко, вершки, воду. Не менш важливим компонентом соусів є спеції – сіль, цукор або оцет, які надають страві свій специфічний смак. В залежності від своєї смакової направленості соуси поділяють за видами страв: є соуси до м’ясних страв або тільки для рибних чи десертних. Подальший розвиток кулінарії призвів до «спеціалізації» соусів, наприклад, існують окремі соуси для смаженої риби і окремо до вареної, тощо. Проте така вузька спеціалізованість цих соусів призвела до втрати їх популярності і вони не можуть конкурувати з такими традиційними приправами як майонез чи гірчиця, що однаково застосовуються при приготуванні м’яса, риби чи овочів.

Готові приправи з сумішей спецій та прянощів

Розвиток харчової промисловості в XX сторіччі призвів до явища уніфікації кулінарних процесів, появи полу фабрикатів та готових до вживання харчових продуктів. Цей процес не оминув і приготування приправ. Промислове виробництво продуктів харчування може запропонувати споживачу багатий асортимент готових приправ з сумішей спецій та прянощів як універсального призначення, так і спеціалізованих. Торгова марка ЦветАромат має широку лінію готових приправ для приготування м’яса, птиці, риби, овочевих та перших страв, приготування маринадів та, навіть, напоїв.. До рецептури готових приправ входять лише якісні спеції та прянощі в пропорції та кількості, що найкраще відповідають кулінарним вимогам приготування тієї чи іншої страви. Найуживанішими компонентами в рецептах є перці (чорний, духмяний, червоний), гвоздика, лаврове листя, кориця, мускатний горіх, коріандр, паприка, куркума, петрушка, кріп, базилік, орегано, майоран, сушені часник і цибуля та безліч інших компонентів. Такий широкий асортимент приправ дозволяє кінцевому споживачу не тільки збагатити та покращити власне харчування, а й спростити процес приготування страв та зменшити витрати власного часу на кулінарію.