Як заробити на продажу спецій


Продаж спецій в Україні з метою заробітку

На перший погляд відкриття вузькоспеціалізованого бізнесу у сфері продовольчих товарів, коли ринок повністю контролюють мережі гіпермаркетів – ідея невдала. Проте цю думку успішно спростовують магазини кави та чаю, кондитерські майстерні карамелі та елітного шоколаду, які успішно існують та, навіть, створюють власні мережі. Так само популярним може бути магазин, що пропонує гурманам приправи та спеції. Адже в наш час мультикультурного розвитку попит на екзотичну кухню є надзвичайно високим.

Визначення місця продажу спецій

Продаючи будь-який продукт, ви зіштовхнетесь з певними особливостями, притаманними лише йому. Так, у торгівлі прянощами та спеціями найважливіше місце, де ви будете зустрічати свого клієнта. Найбільш вигідний продаж спецій на продуктових ринках, де є великий потік людей, що прийшли на ринок купити м’яса чи риби, тощо. Разом з основними продуктами вони купують спеції і приправи з якими їх будуть готувати. Якщо ж ви амбітні і мрієте про власний магазин, то краще відкрити його на території торгівельного комплексу у вигляді павільйону. Але будьте готові до значних витрат через оренду.

Вибір постачальника спецій та підготовка необхідних документів

Асортимент спецій, прянощів та приправ неосяжно широкий. Він представлений продукцією з усіх континентів. Проте вигідніше і безпечніше купувати товар у вітчизняних виробник спецій, так як вони мають всі необхідні сертифікати якості і безпеки продуктів та можуть надати їх вам. Також, якщо ви згодитесь працювати по франшизі, вони можуть допомогти вам з торгівельним обладнанням, наочною рекламою та оформленням точки продажу. Ви особисто маєте оформитись як підприємець з КВЕД 46.37 – торгівля кавою, чаєм, какао та прянощами. Визначитись з торговою площею та оформити документи з оренди. Отримати дозвіл від пожежної інспекції та СЕС.

Необхідний асортимент спецій та прянощів

Необхідно зазначити, що більшість покупців продуктів харчування – жінки. Жінки полюбляють обирати серед множин варіантів, тому асортимент при продажу спецій та прянощів відіграє важливу роль. Оберіть собі постачальників, що зможуть забезпечити вашу торгову точку такими товарними групами:

Головне при формуванні торгових позицій для власного магазину спецій – уникати прянощів з низьким попитом і надавати перевагу більш ходовим.

Початкові капіталовкладення та розрахунковий прибуток

При розрахунку капіталовкладень для відкриття бізнесу з продажу спецій визначними буде план реалізації продукції та кошти, необхідні для її придбання. Ця сума може скласти від $1000 до $3000. Також закупівля необхідного торгівельного обладнання обійдеться до $1000.До постійних витрат можна віднести:

  • Оренда приміщення – $200-300;
  • Заробітна платня продавця - $300;
  • Транспортні витрати - $50;
  • Податки - $200.

Прибутковість розраховується, виходячи з галузевого націнення на товар 80-100%. Це є дуже високим відсотком рентабельності. Головне при цьому вірно спрогнозувати обсяги продажу. До відома, за 2018 рік сегмент спецій і прянощів на ринку продовольчих товарів України склав 130 млн. доларів і є одним з швидкозростаючих в галузі в цілому.